اهداف و تاریخچه علوی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیریت   
پنجشنبه ، 22 دی 1390 ، 18:29

مجتمع فرهنگي آموزشي علوي شيراز در سال 1370 به همت بزرگ مردي چون حضرت آيت الله حائري شيرازي و گروهي از نخبگان و كارشناسان آموزش و پرورش استان فارس نظير مهندس عليرضا مسعودي، دكتر عبدالله نبي زاده فرد شيرازي، مهندس حسين ذوالانوار، محمد فرخ روز، احمد رنجبر، مجيد روزيطلب و ... به عنوان اعضاي هيأت امناء و آقايان كاظم حكمت آراء، محمدابراهيم واعظي، جمال رسول اف، محمدرضا آسماني و محمدعلي ناصري به عنوان اعضاي هيأت مديره شروع به كار كرد.

 

هدف از تأسيس اين مجتمع آموزشي كه در نوع خود اولين موسسه غيرانتفاعي شيراز بود جذب و پرورش فرزنداني صالح، عالم و باتقوا در راستاي تعاليم مكتب علوي و اهداف مقدس تعليم و  تربيت اسلامي بوده است.

مدارس علوي از همان ابتدا به عنوان مجموعه اي ديني – فرهنگي مورد توجه خانواده هاي شيرازي قرار گرفته و با توجه به حضور كارشناسان برجسته آموزش و پرورش در رأس مديريت اجرايي آن و بهره مندي از زبده ترين كادر آموزشي و تربيتي نواحي چهار گانه آموزش و پرورش شيراز، به عنوان يك مدرسه پيشرو و نوآور در زمينه هاي تعليم و تربيت و موفق در فعاليتهاي آموزشي و علمي شناخته گرديد.

 

 

در طي قريب دو دهه فعاليت علوي، هزاران نفر فرزندان اين مرز و بوم در مراكز آموزشي از پيش دبستاني تا  پيش دانشگاهي دخترانه و پسرانه تحصيل و از خدمات علمي – فرهنگي آن بهره مند شده اند.


طي اين سالها تغييرات مديريتي و انشعابات گسترده اي در سطح اين موسسه آموزشي اتفاق افتاده است كه موجب تأسيس مجتمع هاي آموزشي و مدارس غيردولتي بزرگي نظير غدير، طاها، امام رضا(ع)، برگزيدگان و .... گرديده است به گونه اي كه هم اكنون در اغلب مدارس غيردولتي موجود در شيراز موسس، مدير يا كادر اجرايي، با تجربه ي اشتغال در علوي حضور دارند.

 

 

در سال 1383 حضرت آيت الله حائري شيرازي مسئوليت موسس و مديريت مجتمع علوي را به آقاي دكتر عبدالله نبي زاده واگذار نموده و از سال 1384 آقاي محمدابراهيم واعظي موسس مجتمع آموزشي طوبي به عنوان مدير مجتمع آموزشي علوي منصوب گرديد.


از مهرماه 1388 با مشاركت دو مجموعه فرهنگي آموزشي علوي و طوبي مدارس اين دو مجموعه در يكديگر ادغام و روند رو به رشد آموزشي و تربيتي خود را با امكانات و مديريت واحد پي گرفته اند.

 اين مجتمع آموزشي به عنوان مجري طرح «مدرسه زندگي» سعي دارد با تحول در آموزش و تنوع در پرورش حرفهاي تازه اي در تعليم و تربيت اسلامي دانش آموزان داشته باشد.

 

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 22 بهمن 1390 ، 02:22
 
This website and its content is copyright of Alavi Educational Cultural Complex - © Alavi Educational Cultural Complex 2018. All rights reserved مجتمع آموزشی و فرهنگی علوی شیراز.

 

BPMLogo

S5 Box

Login Form