telegram 1  instagram 1  aparat

مدرسه زندگی


یعنی تحول در آموزش و تنوع در پرورش

 

 

 

مجتمع آموزشی فرهنگی علوی شیراز تلاش دارد با تحول در آموزش و استفاده از کادری آزموده و بهره گیری از روش های بدیع و به روز و ایجاد محیطی شاد و پویا ، استعدادها و مهارت های دانش آموزان را شناسایی کند و آن ها را در مسیر رشد همه جانبه در زمینه های آموزشی ، اخلاقی ، اعتقادی ، فرهنگی و ... هدایت و حمایت کند.برای ایجاد انگیزه و شوق یادگیری در دانش آموزان برنامه های آموزشی ذیل در سال تحصیلی 98-97 اجرا خواهد شد.

 • در تمامی پایه های تحصیلی متناسب با همان پایه ، ساعاتی به دروس اصلی دانش آموزان اضافه گردیده است.علاوه بر کتب درسی ، برخی کتاب ها ، کاربرگ ها و جزوات آموزشی که در راستای مفاهیم کتب درسی هستند ، توسط معلم تدریس یا به عنوان تکلیف ارائه می گردد. این کتب و جزوات ، توسط مدیران مدارس تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
 • شعار امسال مجتمع علوی شیراز (بچه های علوی دوست داران و حامیان طبیعت) است برای استفاده کمتر از اوراق کاغذی ، اکثر تکالیف و جزوات از طریق سایت علوی و پنل کاربری دانش آموزان ارائه
  می شود و با برگزاری آزمون های آنلاین سعی می شود اضطراب امتحان کاهش یافته و استفاده از فرصت ها و زمان ها غیر آموزشی افزایش یابد و در مصرف کاغذ صرفه جویی گردد.
 • امتحانات مستمر و آزمون های جامع با برنامه زمانبندی متناسب با بودجه بندی کتب درسی برگزار و نتایج آن در قالب کارنامه بر روی پنل اختصاصی دانش آموزان قرار می گیرد.
 • برای سهولت دسترسی سایت علوی و استفاده از وبلاگ آموزشی آموزگاران و دبیران ، ترتیبی اتخاذ شده است که محتوای سایت بر روی شبکه ی اجتماعی مدارس علوی انتقال یابد و از طریق
  نرم افزار اختصاصی علوی بر روی گوشی های هوشمند اندروید قابل دسترسی باشد.( اپلیکیشن علوی را از سایت علوی یا سایت بازار دانلود کنید)
  • بنا بر مصوبه کمیته ی راهبردی علوی و تصمیم گروه های آموزشی ، در سال تحصیلی جاری ،
   دانش آموزان پایه های اول تا دوازدهم در آزمون های مختلف طبق جدول پیوست شرکت خواهند
   کرد. نمرات این آزمون ها به عنوان بخشی از نمرات مستمر هر نیمسال خواهد بود بنابراین لازم است دانش آموزان عزیز برای کسب نتیجه مطلوب در این آزمون ها همت گمارند.
  • روزهای پنجشنبه کلاس های فوق برنامه آموزشی در دروس اصلی به صورت تقویتی و تکمیلی و کلاس های فرهنگی هنری و فنی و حرفه ای در رشته هایی که مورد علاقه دانش آموزان است برگزار می گردد. شرکت در این کلاس ها هر چند مورد تأئید مسئولین مدرسه است اما اختیاری و با هزینه والدین خواهد بود.
  • در صورت نیاز برخی دانش آموزان مستعد به کلاس های تکمیلی ، المپیاد ، جشنواره های خوارزمی ، تست و تیزهوشان ، مدارس اقدام به تشکیل این کلاس ها در روزهای پنجشنبه یا بعدظهر روزهای هفته خواهند نمود.
  • از آنجا که مدارس علوی هوشمند می باشند و دبیران ، آموزگاران و مربیان در فرآیند آموزش خود از محتوای الکترونیک ، وبلاگ ، آموزش آنلاین و پنل اطلاع رسانی ویژه والدین و دانش اموز استفاده
   می کنند ، لازم است امکاناتی نظیر کامپیوتر و اینترنت را در خانه برای فرزندتان فراهم کنید و بر نحوه استفاده از آن نظارت فرمایید. به دانش آموزان برای استفاده از محتوای الکترونیک ، آموزش های لازم ارائه می گردد ، والدین محترم نیز در صورت نیاز به آموزش رایانه می توانند در کلاس های ویژه والدین شرکت نمایند.
  • از والدین محترم تقاضا می شود از گرفتن معلم خصوصی به ویژه معلمین مدرسه علوی خودداری نمایند و فرزندان خود را متکی به این گونه کلاس ها بار نیاورند. در صورت نیاز به جبران عقب افتادگی ، مدرسه اقدام به برگزاری کلاس های تقویتی خواهد نمود. از آموزگاران و دبیران خواسته شده است ارزشیابی از کلاس ها و امتحانات مستمر و پایانی خود را متناسب با سطح آموخته های دانش آموزان برگزار کنند.بدیهی است در صورتی که به تشخیص معلم ، دانش آموز از انجام وظایف خود استنکاف ورزد تصمیم در مورد دانش آموز مطابق آئین نامه انضباطی به شورای تربیتی مدرسه واگذار می گردد.
  • همانگونه که در قرارداد ثبت نام دانش آموز آمده است ، عدم کسب حد نصاب آموزشی باعث هدایت دانش آموز به سایر مدارس خواهد شد. از والدین محترم انتظار می رود با محبت و تهیه ملزومات و تشویق های مداوم بر رفتارهای آموزشی فرزند خود نظارت داشته باشند.خواهشمندیم از دخالت در فرآیند تدریس معلمین خودداری و با آموزگار و معلم فرزند خویش هماهنگ و همراه باشید.
  • از آنجا که مراجعه والدین به آموزگاران و دبیران در ساعات کلاس موجب ضایع شدن حق سایر
   دانش آموزان می گردد ، در مقطع پیش دبستانی از ساعت 12:30 الی 13:00 و در مقطع ابتدایی صرفاَ در ساعات فوق برنامه که با علامت ستاره در برنامه درسی مشخص شده است امکان ملاقات با آموزگاران وجود دارد.در مقطع متوسطه ارتباط با دبیران از طریق مراجعه به معاون یا دبیر راهنما میسر خواهد بود و ملاقات انفرادی با دبیران در قالب جلسات فصلی (که از قبل اعلام می گردد) برقرار خواهد شد.لطفاَ از مراجعه به کلاس درس جدا خودداری نمایید و از همراهی بی مورد و حضور در حیاط مدرسه که باعث وابستگی فرزندان می گردد اجتناب کنید.
  • برای اطلاع والدین از مسائل آموزشی ، رفتاری ، تربیتی و فوق برنامه دانش آموزان ، برای هر پایه تحصیلی در هر مدرسه یک نفر به عنوان معاون پایه ( دبیر راهنما ) مشخص گردیده است که وظیفه نظارت و هدایت تحصیلی و تربیتی فرزندان شما را به عهده دارد.معاون پایه تمامی اطلاعات آموزشی و پرورشی فرزند شما را در پنل وی ثبت و ضبط می نماید و مسئول مستقیم فرزند شما در مدرسه است ، وی مشاور و همراه خوبی برای پیگیری امورات فرزند شما خواهد بود.
  • از والدین انتظار می رود در تماس های تلفنی یا حضوری ، مستقیما سراغ معاون پایه فرزند خود را گرفته و از مراجعه به دبیران یا سایر کادر اجرایی خودداری نمایند و به پیام ها و مکاتباتی که از طرف کانال اجتماعی یا سایت و پنل اعلام می گردد توجه فرمایند و درخواست ها را به موقع انجام دهند.
  • علاوه بر مسائل آموزشی و پرورشی ، رسیدگی به کلیه مسائل انضباطی ، اخلاقی و رفتاری دانش آموزان با معاون پایه( دبیر راهنما ) است.به علاوه مدارس دارای معاونین پرورشی ، انضباطی ، آموزشی و مربیان اختصاصی فوق برنامه هستند.از والدین تقاضا می شود بر اساس شرح وظایف هر یک از عوامل اجرایی مدارس که در جلسات ابتدای سال تحصیلی به شما معرفی خواهند شد ، به مسئولین مربوط مراجعه نمایند.
  • مسئولیت پاسخگویی به مسائل آموزشی و تربیتی و اداره مدارس به عهده مدیر هر مدرسه است و مدیر مجتمع و معاونین وی مسئولیت های ستادی و برنامه ریزی و سیاست گذاری مدارس را به عهده دارند. مدیر مجتمع به دلیل حفظ جایگاه و اقتدار مدیران مدارس از دخالت در امور کلاس معذور هستند و صرفاً روزهای دوشنبه از ساعت 9 تا 12 پذیرای مراجعاتی خواهند بود که مشکل آنان از طریق مدیران پیگیری نشده باشد . شما می توانید از طریق بلاگ مدیر مجتمع نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را در تمامی حوزه های تربیتی ، آموزشی و اجرایی مدارس به اطلاع ایشان برسانید و از نتیجه  پیگیری های به عمل آمده مطلع گردید. 
  • مجتمع آموزشی فرهنگی علوی برای دستیابی دانش آموزان به قله های معرفت با ایجاد تنوع در پرورش زمینه های رشد مهارت ها و استعدادهای بالقوه دانش آموران را فراهم می آورد. در کنار تربیت دینی توجه به کرامات اخلاقی ، سلامت فکری و رفتاری و رعایت انضباط و قوانین اجتماعی و ایجاد گرایش به رشته های فرهنگی هنری و ... از اهداف تنوع بخشی به فعالیت های پرورشی است .


IMG 6537 1

 11B1994

    

IMG 2792

 IMG 1908 1                                                              

  

IMG 6470 1

 SC03328

IMG 2519

IMG 6407 1

  • بدین منظور :

   مجتمع آموزشی فرهنگی علوی جهت حفظ سلامت محیط تعلیم و تربیت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، از والدین محترمی که این مدرسه را به عنوان محیط امن و کارآمد تربیتی و آموزشی فرزند خود برگزیده اند انتظار دارد :     

  • در مراجعه به مدارس با رعایت حجاب اسلامی و پوشش ساده و برخورد محترمانه و توأم با آداب اسلامی ، ضمن حفظ شأن مقدس مدارس ، الگوهای عملی و شایسته ای برای فرزندان خود باشند .
  • مجتمع آموزشی علوی طرح « مدرسه زندگی » را با دو شعار محوری « تحول در آموزش و تنوع در پرورش » اجرا می کند و در کنار تحصیل ، مهارت هایی نظیر زبان انگلیسی ، رایانه ، هنر نقاشی و خوشنویسی ، مهارت های تربیت بدنی ، مهارت های اجتماعی ، مهارت ادبی ، مهارت های فنی و حرفه ای و مهارت های اعتقادی ( قرآن و احکام ) را با برنامه و مربیان مجزا ارائه می دهد . بدیهی است پرورش همه جانبه فرزندان نیاز به تلاش جمعی ، تأمین امکانات و همراهی خانه و مدرسه دارد .
  • مجتمع آموزشی علوی بر مشارکت آگاهانه والدین در تربیت و آموزش فرزندان تأکید می کند و به حضورآنها در کارگاه های دانش آفزایی والدین ( هر سه شنبه ساعت 11 تا 13 ) و همایش های خانوادگی نظیر ، جشنواره شعر خوب مدرسه ( آخر آذرماه ) و جشن بادبادک ها و کوهپیمایی خانوادگی ( دومین جمعه اسفندماه ) همراهی فرزندان در جشنواره شعر ، ادب و موسیقی ( دهه مبارک فجر ) ، تولید محتوای الکترونیک ( اوایل اسفندماه ) و جشنواره فناوری ( اوایل اردیبهشت ماه ) اهمیت بسزایی می دهد و انتظار دارد در اعیاد و مناسبت ها ؛ ماه رمضان ( سفره ابوتراب ؛ افطاری 19 ماه مبارک رمضان ) و... حضور و مشارکت فعال داشته باشید .
  • از والدین انتظار می رود در فعالیت های مذهبی و فوق برنامه ، فرزندشان را همراهی نمایند و بر نحوه حجاب و پوشش آنان دقت نمایند . دختران دانش آموز با حجاب کامل اسلامی بدون استفاده از آرایش و زیور آلات در مدرسه حضور به هم رسانند. از پسران خواسته شده با ظاهری ساده و با موهای اصلاح شده و بدون استفاده از ژل و مدل در مدرسه حضور یابند . معاونین انضباطی مدارس پسرانه ، پنجم هر ماه نسبت به کنترل وضعیت موی سر اقدام خواهند کرد .
  • به تجربه ثابت گردیده است که اغلب دانش آموزانی که با نظم و انضباط خو گرفته اند درزمینه های درسی و آموزشی نیز سرآمد و موفق هستند ، بنابراین از والدین انتظار می رود جهت جلوگیری از بروز حواشی و مشغله ذهنی و افت آموزشی فرزندشان ، بر رعایت آیین نامه انضباطی نظارت و تأکید نمایند . رعایت سادگی و پوشش مناسب ، استفاده از لباس فرم ، حضور به موقع در مراسم صبحگاه و کلاس ، رعایت صف و حقوق دیگران ، خوش زبانی ، نظم ، پرهیز از خشونت و پرخاشگری ، به همراه نداشتن موبایل و وسایل صوتی و تصویری ، نگهداری از اموال مدرسه ، رعایت نظافت ، همراه نداشتن وسایل فانتزی و قیمتی و ... حداقل انتظار مدرسه از دانش آموزان است .
 • بر اساس قوانین آموزش و پرورش به دلیل مسائل مخرب حاشیه ای ، استفاده از گوشی همراه در مدارس ممنوع است . در مدارس علوی با نصب تلفن های کارتی امکان تماس ضروری دانش آموزان فراهم آمده است . در صورت مشاهده موبایل ، مسئولین مدرسه موظف به ضبط آن و ارسال به حراست آموزش و پرورش هستند . بدیهی است چنانچه همه خانواده ها همکاری نمایند فرزندان مان از چشم و هم چشمی های بی مورد دوری خواهند کرد.
 • به علت تأثیر غیبت دانش آموزان بر افت آموزشی یا بروز حوادث ناگوار ، در صورت غیبت یا تأخیر فرزندتان حداکثر تا پایان ساعت اول ، مراتب را حضوراً یا تلفنی به معاون پایه فرزندتان گزارش نمایید. در صورت عدم اطلاع رسانی والدین و لزوم تماس معاون مدرسه هر چند عذر دانش آموز موجه باشد شامل کسر نمره انضباط خواهد شد .
 • به دلیل رعایت مسائل ایمنی ، ورود اتومبیل والدین و همکاران به داخل حیاط مدارس ممنوع می باشد و صرفاً سرویس دانش آموزان در 20 دقیقه پایانی مدرسه اجازه ورود به مدارسی که حیاط آن ها چمن نمی باشد را دارند . نگهبانی مستقر در درب ورودی ، بر ورود و خروج دانش آموزان نظارت می نماید اما مسئولیتی در قبال خروج بدون اجازه دانش آموزان از مدرسه را ندارد . والدین موظفند به فرزندان خود تأکید کنند که در ساعات مدرسه به هیچ عنوان از مدرسه خارج نگردند.
 • اداره فروشگاه مدارس به پیمانکار واجد شرایط واگذار شده است . پیمانکار موظف شده است مطابق با دستورالعمل های وزارت بهداشت و آیین نامه های آموزش و پرورش نسبت به تأمین و توزیع مواد خوراکی سالم اقدام نماید . مسئولین مجتمع انتظار دارند به دلیل تأثیرات سوء گرسنگی بر یادگیری ، دانش آموزان حتماً صبحانه کامل میل نموده و برای میان وعده های غذایی ، تغدیه سالم همراه داشته باشند و چنانچه وجه نقد همراه می آورند با رعایت اعتدال و به مقدار نیاز روزانه باشد . فروشگاه های مدارس مجهز به دستگاه کارت خوان برای اجرای طرح سواد مالی دانش آموزان می باشند .لطفاً از کارت های اعتباری که به همین منظور در اختیار شما قرار داده شده است استفاده کنید .
 • بنا به مصوبه انجمن اولیا و مربیان مدارس علوی ، جهت حفاظت و امنیت بیشتر فرزندان شما در محوطه عمومی مدارس علوی دوربین های مداربسته نصب شده است . تصاویر دوربین ها منیتورینگ نمی شود ( به صورت معمول مشاهده نمی گردد ) و تنها در صورت بروز حادثه ، جهت ردیابی موضوع و جلوگیری از تهمت ناروا به دیگران و به نسبت اهمیت موضوع ( صرفاً توسط مدیران مدارس ) قابل بازبینی و بازیابی است .
 • مدارس علوی برای جلوگیری از تنش های روحی و روانی دانش آموزان و خانواده ها و حفظ شأن مدیران و کادر آموزشی مدارس ، از هر گونه مراوده مالی ضمن سال تحصیلی با دانش آموزان خودداری می کنند و تمام نیازهای جمعی آنان از قبیل کتب کمک آموزشی ونرم افزارهای محتوای الکترونیکی ، پنل آموزشی ، هزینه اردوها و ورودیه بازدیدهای علمی ، کتاب ها و آزمون های مؤسسات طرف قرارداد ، پذیرایی ، هزینه فعالیت های فوق برنامه نظیر جشن ها و مراسم ها و ... را از محل هزینه های فوق برنامه انجمن پرداخت و در پایان سال تحصیلی گزارش فعالیت های مالی خارج از شهریه را به والدین اعلام می نماید . خواهشمند است با توجه به قرارداد مالی در موعد مقرر نسبت به پرداخت اقساط شهریه ، فوق برنامه و سرویس اقدام نمایید تا خللی در روند ارائه خدمات مدارس ایجاد نگردد.
 • چک های دریافتی از والدین در اختیار بانک می باشد و به طور خودکار در موعد مقرر به بانک عامل شما ارسال می شود . مسئولیت به خاطر سپاری تاریخ و تکمیل موجودی به عهده صادرکننده چک می باشد و در صورت برگشت خوردن چک ، امور مالی مجتمع علوی مسئولیتی نخواهد داشت .
 • در قرارداد دبیران و آموزگاران و کادر آموزشی و فوق برنامه ، از پذیرش کلاس خصوصی با دانش آموزان کلاس خود منع شده اند . این کار موجب حفظ کرامت معلمین و پیشگیری از هر گونه شائبه در کارایی شان و کارآمدی آنان است . از والدین انتظار می رود به هیچ عنوان فرزندان خود را به کلاس های خصوصی عادت ندهند و از دبیران فرزندشان تقاضای کلاس خصوصی ننمایند . در صورت نیاز به آموزش های جبرانی یا کلاس رفع اشکال حتماً با معاونین پایه و مشاورین تحصیلی مدارس مشورت فرمایید.
 • مستخدمین ، خدمتگزاران و سرایداران مدارس ، حقوق و مزایای خود را طبق قانون کار دریافت می کنند . پرداخت انعام به برخی از آنان شأن و کرامت آنان را زائل و موجب احساس بی عدالتی و کاهش کارآیی آنان می گردد . از والدین محترم درخواست می گردد از هر گونه مراوده مالی با پرسنل مجتمع خودداری و قبل از هر گونه اقدامی با مدیران مدرسه مشورت نمایند .
 • از والدین محترم انتظار می رود نظرات ، انتقادات و پیشنهادهای خود را در خصوص مسائل آموزشی ، تربیتی و اداری مدارس در وهله اول با مسئول مربوط در میان گذارند و در صورت عدم پاسخگویی مناسب ، از طریق مدیران واحد آموزشی مسأله را پیگیری نمایند و تنها زمانی مسائل را به مدیریت مجتمع انعکاس دهند که موضوع جنبه عمومی و همگانی داشته باشد یا مدیران مدارس پاسخگوی مسأله نبوده باشند . از خانواده همراه وآگاه علوی انتظار می رود به عنوان عضوی از خانواده بزرگ علوی قبل از طرح مسائل با دیگران و خارج از مدرسه حتماً با مدیر مجتمع مسائل را در میان گذارند و تا اخد نتیجه تصمیمات صبور باشند

  

واحدهای مجتمع علوی

آدرس واحد مرکزی

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی- روبروی صداو سیما- خیابان جهاد سازندگی- مجتمع آموزشی و فرهنگی علــــوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 5-07132260881

آدرس شعبه دو

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی-نبش خیابان نارون- دبیرستان دخترانه علوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 7_0712277205