آيين نامه انضباطی مجتمع آموزشی علوی

1-انجام به موقع و به اندازه تکالیف درسی و افزایش دقت و نمرکز در کلاس

2-به همراه داشتن لوازم  کمک آموزشی نظیر  کتاب، جزوه ، و دفتر و سایر ملزومات کلاس فوق العاده

3-حضور به موقع و با آمادگی در جلسات امتحان و انجام ندادن رفتار مغایر با آیین نامه امتحانات

انتظارات  اداری  

1-اطلاع به مدرسه در مورد غیبت یا تاخیر حداکثر تتا ساعت 9  صبح همان  روز

2.دم غیبت غیر موجه  و تاخیر بدون مجوز و عدم تکرار غیبت حتتی موجه بیش از حد مجاز آیین نامه  مدارس و ارائه گواهی پزشک با حضور ولی جهت موجه نمودن غیبت

• .عدم توجه در خارج از مدرسه و یا برنامه ریزی و حضور گروهی در مرکز   خرید ، تفریح یا ورزش

انتظارات تربیتی

• 1-حضور فعال و منظم  در برنامه های پرورشی، مراسم ها ، همایش ها و فعالیت های فوق برنامه
  • 2-حضور فعال و منظم در سااتت فوق برنامه موظف هفتگی نظیر خودباوری ، زنگ نماز ، کارگاه هنر ، کارگاه فناوری ، آزمایشگاه ، رایانه ،،زبان انگلیسی ، انجام وظایف مربوطه 

انتظارات از والدین 

• تکریم معلم و رعایت ادب و احترام در برخورد با عوامل اجرایی و ارائه نظرات ، انتقادات و پیشنهادها با آرامش و احترام .
  • رعایت حریم مقدس مدرسه و حفظ حرمت ها و حجاب اسلامی در آمد و شد به محیط آموزشی .
  • پیگیری نتایج آموزشی و موارد انضباطی فرزندان هر ماه یک بار و مراجعه منظم و مستمر به سایت علوی و کانال تلگرام و پنل دانش آموزی و کسب اطلاع از محتوای آن و پاسخ به موارد لازم .
  • حضور در مدرسه به محض دعوت و پاسخ به موقع به مکاتبات و پیام های عوامل اجرایی و آموزشی
  • در صورت تخطی از این آیین نامه طبق دستورالعمل زیر اقدام می شود :

بار اول : تذکر شفاهی و ثبت در پنل دانش آموزی

بار دوم : ثبت در پرونده انضباطی و پنل دانش آموزی و کسر نمره انضباط

بار سوم : احضار ولی و ثبت در پرونده و اخذ تعهد و کسر نمره انضباط

بار چهارم : ارجاع به مشاور و طی مراحل الزامی که مشاور تعیین می کند

در صورت تکرار : طرح در شواری تربیتی مدرسه که ممانعت از حضور در کلاس یا هدایت به سایر مدارس را در پی خواهد داشت .

در مقطع ابتدایی و متوسطه اول نمره انضباطی به صورت توصیفی ارائه می شود و بنا به الگوی زیر معادل سازی خواهد شد .

•  عالی                  19/50-20                         خیلی خوب      19-19/49                                 

خوب         18/50-18/99                                   نیاز به تلاش بیشتر      کمتر 18/50

میثاق نامه دانش آموز علوی:

معلم عزیزم؛ با تو پیمان می بندم :

1. تمام کارهایم را با نام خدا آغاز کنم.
  2. به برنامه درسی روزانه دقت کنم و کتاب و تکالیف مربوط را همراه آورم.
  3. قبل از معلم در کلاس درس حاضر شوم و وسایلم را طبق برنامه آماده کنم.
  4. هنگامی که معلم تدریس می‌کند با دقت گوش دهم و با سکوت و تمرکز به صحبت‌هایش توجه نمایم.
  5. درس‌هایم را به خوبی بخوانم ، تکالیفم را به موقع انجام دهم و برای موفقیت در امتحانات تلاش کنم.
  6. نوبت را رعایت کنم و برای اجازه گرفتن ساکت باشم و فقط دستم را بلند کنم.
  7. برای خارج شدن از میز و صندلی خود یا کلاس و مدرسه اجازه بگیرم و با نظم و آرامش رفتار نمایم.
  8. از الفاظ زیبا و محترمانه استفاده کنم و از دعوا و شکایت‌های بی‌مورد دوری کنم.
  9. در صورت بروز هرگونه خطا و اشتباه ، فوراً معذرت‌خواهی و تقاضای بخشش و جبران کنم.
  10. از وسایل کلاس به خوبی استفاده کنم و از اموال مدرسه حفاظت کنم.
  11. مواظب بهداشت و ایمنی خود و نظافت کلاس و مدرسه باشم و تغذیه‌ام را بیرون از کلاس بخورم.

همیشه به بزرگترها احترام بگذارم و از کوچکترها مراقبت کنم و با همه دوست و مهربان باش

میثاق نامه معلمان علوی:

دانش آموز عزیزم با تو پیمان می بندم :

1. تمام کارهایم را با نام و توکل به خدا آغاز کنم و با پشت در گذاشتن مشکلاتم ، با آرامش و لبخند و آراسته وارد کلاس شوم .
  2. تمامی همت ، علم ، دانش ، توانایی و مهارت خود را برای تربیت دینی ، اخلاقی ، آموزش مهارت های زندگی و رشد علمی و پرورشی شما به کار گیرم و لحظه ای از وقت کلاس را به هدر ندهم .
  3. به عنوان یک معلم مهربان ، دوست ، راهنما و مشاور خوبی برای شما باشم و دلسوزانه و عادلانه به امور شما رسیدگی کنم و حافظ رازها و مشکلات شما باشم .
  4. با آمادگی کامل در کلاس حاضر شوم و با بهره گیری از محتوای آموزش الکترونیک ، وسایل کمک آموزشی لازم را از قبل آماده و به همراه بیاورم .
  5. با تقویت روحیه پرسشگری ، پژوهش و خلاقیت باعث ارتقای سطح دانش و بینش دانش آموزانم شوم و آنان را برای شرکت تا حصول نتیجه در فعالیت های علمی و عملی ترغیب و همراهی کنم .
  6. هر دانش آموز را عادلانه و متناسب با توانمندی و استعدادش و نسبت به امکانات و عملکرد خودش ارزشیابی کنم و بر اساس اصول منظمی رتبه بندی کنم یا نمره دهم .
  7. در تعیین تکلیف و طرح سؤال و ارائه درس به طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش و محتوای کتب درسی توجه کنم و برای دانش آموزان ضعیف و قوی برنامه جداگانه ارائه دهم .
  8. فرصت لازم را جهت نقد و بررسی امور به دانش آموزان بدهم و کاملاً به صحبت های آنان گوش کنم و با حوصله به        سؤالات شان پاسخ گویم و اگر دچار اشتباه شدم ، روش و رفتارم را اصلاح کنم .
  9. با تشویق به موقع و به اندازه و با رعایت عادلانه طرح تشویق علوی از توانمندی ها و توفیقات و پیشرفت های شما قدردانی کنم .
  10. با نادیده گرفتن خطاهای جزئی ، به رفتارهای مثبت شما بیشتر توجه کنم و در صورت نیاز به تنبیه با تغییر چهره و رفتار یا محروم کردن از بخشی از امکانات کلاسی و با منطق و استدلال سعی در تذکر و اصلاح رفتار شما نمایم و از گفتار یا رفتاری که باعث استهزاء ، تحقیر یا آسیب به دانش آموز باشد خودداری کنم .
  11. مانند شما ، من نیز در رشد علمی و معرفتی خود بکوشم و سعی کنم هر روز مطالب مفیدی بیاموزم و به آن عمل کنم تا با کمک شما و والدین تان سال تحصیلی پویا ، شاد و موفق داشته باشیم.
  12. با همکارانم متواضع و هماهنگ باشم و مطابق قوانین و مقررات رفتار کنم و ضمن حفظ جایگاه و اقتدار معلمی با والدین با منطق ، ادب و احترام رفتار کنم و بازخورد صادقانه و واقعی و به موقع از عملکرد رفتاری ، انضباطی و آموزشی شما به آنان ارائه کنم .

میثاق نامه والدین  علوی:

فرزند دلبندم و آموزگار عزیز با شما پیمان می بندم :

1. برای تربیت فرزندی صالح به آموزه های دینی ، پاسداشت ارزش های انسانی ، آموزش آداب و
    سنت های ملی ، اخلاق اجتماعی ، رشد علمی – معرفتی و توسعه مهارت های زندگی فرزندم توجه کنم و به همه استعدادهای او به صورت متعادل بها دهم .
  2. مشوق ، راهنما و همراه فرزندم در انجام وظایف آموزشی ، پژوهشی ،پرورشی ، فوق برنامه و اجرای قوانین و آیین نامه های انضباطی و عهدنامه کلاسی خواهم بود .
  3. ملزومات مورد نیاز فرزندم برای تحصیل و فراگیری موفق مهارت های زندگی در مدرسه هوشمند علوی فراهم آورم و به تعهدات خود به موقع عمل کنم .
  4. با اعتقاد به جایگاه والا و مقدس تعلیم و تربیت در مراجعات به مدرسه با آراستگی و حفظ شئونات اسلامی آمد و شد کنم و با رعایت تکریم و احترام کادر اداری و آموزشی ، الگوی شایسته ای برای فرزندم باشم .
  5. با علم به این که تربیت به روز و شایسته فرزندان نیاز به شناخت و مطالعه مداوم اصول روان شناسی و تعلیم و تربیت دارد ، در مطالعه علمی و توسعه نگرش خود اقدام کنم و در جلسات آموزش خانواده ، مرکز مشاوره علوی ، طرح مطالعاتی و برنامه هایی که از طرف مدرسه و معلم دعوت می شوم یا
    فعالیت های فوق برنامه ای که باید فرزندم را همراهی کنم ، فعالانه و به موقع حاضر شوم .
  6. با کمال میل و در حد توانم تخصص ، مهارت و امکانات خود را جهت رفع نیازهای علمی ، پرورشی ، فرهنگی و تجهیزاتی در اختیار مدرسه فرزندم قرار دهم .
  7. برای آگاهی و اشراف بر اهداف ، طرح ها و برنامه های علوی با مطالعه دفترچه راهنما ، دفتر برنامه ریزی و مراجعه مداوم به سایت مجتمع علوی و بلاگ آموزگاران و پنل فرزندم ، با آموزگار و مربیان مدرسه ارتباط داشته باشم و در رشد و اعتلای فرزندم همراهی و همکاری نمایم.
  8. با عضویت در کانال های اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی معرفی شده از طرف مجتمع علوی و کانال مدرسه فرزندم  به موقع پاسخ گویم و با طبیعی دانستن تفاوت نظرات ، دیدگاه ها و سلایق خانواده ها از تشکیل گروه های مجازی یا عضویت در کانالهای غیر رسمی با سایر والدین خودداری و از تاثیر پذیری شایعات و نظرات غیر کارشناسی در فضای مجازی مرتبط با مدرسه دوری نمایم.
  9. جهت آموزش مدیریت زمان و ایجاد عادت به برنامه ریزی ، با معلم کلاس همکاری نموده و دفتربرنامه ریزی فرزندم را روزانه بررسی و ارزیابی کنم و با توجه به برنامه های هفتگی و ماهانه پیش نیازهای هر برنامه را فراهم و در اجرای آن مشارکت نمایم .
  10. طرح تشویق علوی را مطالعه و آن را به عنوان ابزاری مناسب برای تقدیر از رشد مثبت رفتارهای آموزشی و تربیتی فرزندم ارزیابی کنم و از مقایسه با دیگران و یا حساسیت و دخالت در اجرای طرح تشویق خودداری کنم .
  11. با اعتماد کامل به کارشناسی بودن برنامه ها و سیاست های راهبردی آموزشی و تربیتی مجتمع آموزشی فرهنگی علوی ، بدون پیش داوری ، دخالت و یا اعمال نظر اجازه دهم مدیران و آموزگاران نسبت به اجرای کامل برنامه ها اقدام کنند و چنانچه از نتایج حاصله نارضایتی داشته و یا برای اصلاح و پیشبرد برنامه ها نظر و پیشنهادی دارم آن را با ادب و احترام با مسئول مربوط در میان گذارم .

12.در صورت وجود هر گونه نظر ، پیشنهاد یا انتقاد از طریق سایت و پنل علوی یا نگارش نامه یا مراجعه حضوری نظرات خود را با مدیر مدرسه در میان بگذارم و در صورت عدم اقناع ، بدون در میان گذاشتن با سایرین به مدیر مجتمع علوی مراجعه نمایم

واحدهای مجتمع علوی

آدرس واحد مرکزی

شیراز - خیابان جهاد سازندگی - روبروی صداو سیما - مجتمع آموزشی و فرهنگی علــــوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 5-32260881

آدرس شعبه دو

شیراز،بلوار جمهوری اسلامی،خیابان نارون، دبیرستان دخترانه علوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 32277191