telegram 1  instagram 1  aparat

در ادامه اجرای طرح مدرسه زندگی و آموزش مهارت های زندگی به کودکان و نوجوانان مدارس علوی طی ده سال گذشته ، فعالیت های علمی – پرورشی متنوعی با هدف ایجاد شوق و نشاط علمی و شور و هیجان و انگیزه برای شرکت در فعالیت های فرهنگی و تربیتی در مدارس علوی طراحی و به اجرا گذاشته شده است .
کمیته راهبردی مدارس علوی از دیماه سال گذشته با تشکیل گروه های تخصصی از دبیران ، آموزگاران و مربیان در کنار مدیران و عوامل اجرایی ، با ارزیابی عمکلرد و نتایج این فعالیت ها و بررسی
شیوه نامه ها و دستورالعمل های آموزش و پرورش ، اقدام به طراحی مجدد این برنامه ها با هدف جلوگیری از موازی کاری ، مغایرت و دوباره کاری فعالیت ها با بخشنامه های آموزش و پرورش نمود.
بر اساس طرح مطالعاتی جدید کلیه فعالیت هایی که طی ده سال گذشته در مدارس علوی در قالب طرح مدرسه زندگی به صورت مسابقه و جشنواره برگزار می گردید بازبینی و هدف گذاری گردید .
در این برنامه فعالیت های آموزشی و پرورشی از نظر تعداد ، نوع و تنوع برنامه ها متعادل سازی شده و در مجموع 5 جشنواره علمی - آموزشی و 5 جشنواره فرهنگی - تربیتی متناسب با طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش و چشم انداز نظام آموزشی افق 1400 و همگام با عناوین و زمانبندی بخشنامه های اداری طراحی گردید.
البته این تناسب سازی در مواردی است که نظام آموزشی رسمی تا کنون به ضرورت و اهمیت آن پی برده و برای آن فعالیت طراحی کرده است در حوزه هایی که هنوز از نظر نظام آموزش رسمی مغفول مانده است اما نیاز و ضرورت آن برای خانواده بزرگ علوی اجتناب ناپذیر است طرح ها صرفاً بازنگری و
باز طراحی شده اند.
در این روش برای هر جشنواره تعریف خاصی صورت گرفته است و مشخص می کند :
در چه حوزه ای ، چرا و چگونه این فعالیت ها انجام می پذیرد ؟
همچنین روشن شده است :
آیا این جشنواره رقابتی است یا به عنوان یک پروژه کلاسی یا فعالیت درسی انجام می شود ؟
علاوه بر آن اهداف هر فعالیت بر اساس مبانی علمی – تربیتی و توجه به رشد استعدادها و مهارت های فردی و توسعه هوش های چندگانه تعیین شده است .

موضوعات جشنواره متناسب با رشته های برگزاری در سطح آموزش و پرورش یا تنوع بخشی و استعدادیابی در مدارس علوی تعیین شده اند.
عناوین هر فعالیت با ذکر جامعه هدف ( سن و پایه دانش آموزان مجاز به شرکت ) زمان ثبت نام و برگزاری مراحل مختلف کلاسی ، مدرسه ای ، مجتمع و ناحیه و استان تعیین شده اند.
چارت سازمانی جشنواره با تعیین شرح وظایف افراد و ذکر جزئیات لازم از دیگر موارد تدوین شده است .
علاوه بر آن ملزومات اجرای هر برنامه اعم از هزینه ها ، فرم ها ، ابلاغ مجریان ، دعوت نامه مدعوین تا لوح تقدیر و جوایز برگزیدگان تعیین و مشخص شده است .
مجموعه این فعالیت ها در کتابچه ای تحت عنوان « شور زندگی – شوق یادگیری » گردآوری و در دوره ضمن خدمت کارکنان علوی و جلسات متعدد عوامل اجرایی در طول تابستان توضیح و آموزش داده شده است .
از دانش آموزان همراه و والدین آگاه و همکاران عزیز علوی انتظار می رود با عنایت به اهداف هر جشنواره خود را مهیای حضور فعال در آن بنمایند .
در هفته دوم و سوم مهرماه مربیان فرم های استعدادیابی و ثبت نام را به کلاس ها خواهند برد و یا از طریق سایت علوی ثبت نام صورت خواهد گرفت .
بدیهی است لزومی به شرکت همه دانش آموزان در مراحل مدرسه و مجتمع یا انتخاب شدن در همه برنامه ها و رشته ها نیست حداقل انتظار ما حضور توأم با علاقه و پشتکار دانش آموزان در مرحله کلاسی و محک زدن استعداد و ذائقه خویش است .
ما تلاش می کنیم سفره ای رنگین از فعالیت های علمی – فرهنگی – هنری – ورزشی و فعالیت های اجتماعی بگستریم و ذائقه دانش آموزان را با طعم های مختلف آشنا کنیم .امیدواریم ما و شما میل و سلیقه و استعداد فرزندان خویش را بشناسیم و بر روی آن سرمایه گذاری کنیم.
  OVC5538   MG 1526 2

واحدهای مجتمع علوی

آدرس واحد مرکزی

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی- روبروی صداو سیما- خیابان جهاد سازندگی- مجتمع آموزشی و فرهنگی علــــوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 5-07132260881

آدرس شعبه دو

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی-نبش خیابان نارون- دبیرستان دخترانه علوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 7_0712277205