telegram 1  instagram 1  aparat

دانش آمـوزان عزیـز و  والـدین محترم:

سخنان دکنر واعظی  :

DSC09083

برخی اول مهر را اول خلقت می دانند و معتقدند همانگونه که شکوفایی به واسطه « مهر آسمان » شروع می شود و بدون « خورشید طبیعت » زمین عقیم خواهد ماند در جامعه انسانی نیز همه چیز از مهر شروع می شود .

ماه مهر ، ماه آغاز کشت و کار در مزرعه وجود فرزندان ماست اگر در دلشان مهر بکاریم
سرنوشت شان مهرآئین خواهد شد .

در مدرسه باید به کودکان و نوجوانان شوق زندگی یاد داد از عزت نفس ، خلاقیت ، صبر و مُدارا ، لذت بردن از یادگیری و تلاشی برای رشد و بالندگی تا حلاوت بوئیدن یک گل و قدم زدن بر روی
برگ های خشک درخت ...

سال تحصیلی جدید در فضای عطرآگین ماه محرم و هفته دفاع مقدس آغاز می شود تا لزوم مجاهده علمی و عملی برای اعتلای ایران عزیزمان را یادآوری کند.

امیدواریم خانواده بزرگ علوی با عنایات الهی دست به دست هم دهند به مهر ، و با همدلی و همکاری در هم افزایی یکدیگر بکوشند.

مدیریت مجتمع علوی در بیست و هشتمین سال فعالیت ثمر بخش مدارس علوی همچنان تحول گرا و پویا با بهره گیری از تجارب جهانی و با نگاه بومی و منطقه ای علاوه بر تنوع در پرورش برای کسب مهارت های زندگی و تحول در آموزش برای دستیابی به قله های علم و دانش نسبت به ارائه طرح های نو در حوزه مدرسه داری و ایجاد نشاط علمی دانش آموزان اقدام می نماید.

                                                                                                                                                          

طرح هایی نظیر :

  • برگزاری 10 جشنواره گوناگون تحت عنوان « شور زندگی – شوق یادگیری » در زمینه های مختلف آموزشی نظیر : علمی و پژوهشی ، فن آوری و بازی های فکری ، علوم رایانه ، شعر و ادب ، زبان انگلیسی و در حوزه های فرهنگی نظیر : قرآن و معارف اسلامی ، تربیت بدنی و سلامت ، کارآفرینی و خیریه ، هنرهای تجسمی و سرود و نمایش .
  • تبدیل تمام کلاس های پیش دبستانی به کلاس خلاقیت و هوشمند
  • طرح تکلیف در مدرسه و حذف مشق از مقطع ابتدایی
  • طرح سبک سازی کیف دانش آموزان مقطع ابتدایی با تولید کیف و لوازم التحریر زیبا و متحد الشکل

توسعه طرح دفتر برنامه ریزی و مدیریت زمان و هر هفته مطالعه یک کتاب از مقطع ابتدایی تا متوسطه اول

  • اختصاص پشتیبان آموزشی و دبیر راهنما برای تک تک دانش آموزان متوسطه اول و دوم
  • تغییر شیوه آموزش خانواده والدین به « کارگاه های تخصصی دانش افزایی والدین »جا دارد از کلیه همکاران اداری و آموزشی که از دیماه گذشته و به ویژه در ایام تابستان وقت و همت خویش را مصروف آماده سازی ملزومات اجرای این طرح ها نموده اند تشکر ویژه نمایم.
  • از والدین آگاه و دانش آموزان همراه به ویژه انجمن اولیا و مربیان مدارس ابتدایی که با نظرات صائب خویش ما را یاری کردند سپاسگزارم و امیدوارم در ادامه مسیر و اجرای برنامه ها نیز این همدلی و همراهی تداوم یابد.
  • از جمله طرح های بدیع مدارس علوی در سال تحصیلی جاری است که در این نشریه با آن آشنا خواهید شد.

                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                        

   مدیریت مجتمع علوی / آقای دکتر محمد ابراهیم واعظی           

  سخنان مدیر مدارس علوی :         

          DSC065915r                                                                                               

در اولین روزهای پائیز صدای پای بهار می آید ، صدای پای بچه ها ، صدای قلم هایی که شکوفه می کشند و ترانه « باز آمد بوی ماه مدرسه » ... می سرایند ، کلاس های خالی ، پر از امید می شوند و سکوت سرد حیاط مدرسه ، پر از موسیقی گوش نواز شادی و نشاط بچه ها می شود.

باغبان های مهربان علوی آماده اند بذر عشق را در ذهن های مستعد فرزندانشان بکارند و دست در دست پدران و مادران تا تناور شدن این نهال های کوچک و به ثمر رسیدنشان آن ها را حمایت و راهنمایی کنند.

مفتخریم که سال تحصیلی پربار دیگری را در کنار شما خانواده بزرگ علوی آغاز می کنیم . از ویژگی های شاخص مدارس علوی در کنار توجه به استعدادهای آموزشی و پرورشی دانش آموزان و آموزش مهارت های زندگی ، برنامه محوری و نوآوری در ارائه طرح های کیفی در تعلیم و تربیت است .

 

                                                                                                                                                                                               

  

همه ساله کمیته راهبردی مجموعه علوی متشکل از مدیران و کادر اجرایی و آموزشی مدارس با تشکیل کمیته های تخصصی در دیماه آغاز به کار می کنند و به بررسی وضع موجود و تعیین سطح مطلوب می پردازند و با بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی و تجربی سایر نهادها و مراکز آموزشی ایران و جهان نسبت به طراحی شیوه های جذاب ، کارآمد و اثربخش برای رشد و بالندگی برنامه های مدارس اقدام می کنند.

از نگاه مدیران علوی فقط دانش آموزان مخاطبین مدرسه نیستند معلمین و کارکنان علوی نیز با شرکت در دوره های ضمن خدمت و طرح های مطالعاتی ویژه بر دانش اندوزی و مهارت افزایی خویش می کوشند .

برنامه های آموزشی و فرهنگی ویژه ای نیز برای والدین برگزار می شود تا با شرکت در کارگاه های آموزش خانواده ، همایش های علمی و فعالیت های فرهنگی و گروهی ، دانش و بینش تربیتی خود را ارتقا دهند و مهارت فرزند پروری خود را به روزرسانی کنند.

بی تردید همراهی و همدلی و هماهنگی سه عنصر والدین ، معلمین ودانش آموزان لازمه دستیابی به قله های بلند علم و معرفت و رسیدن به تعالی و کمال و دستیابی به اهداف عالیه تعلیم و تربیت است .

از همه شما اعضا و خانواده معزز علوی استدعا داریم با مطالعه دقیق این « دفتر راهنما »و حفظ و نگهداری آن ( برای مراجعه در طول سال تحصیلی ) با معلمین فرزندتان همراه و همگام باشید.

توجه داشته باشید ما و شما ( خانه و مدرسه ) شرکای تربیتی یکدیگر هستیم ، هر گونه تعارض در کردار و گفتار ، موجب آسیب تربیتی و بروز ناهنجاری های شخصیتی در فرزندمان می شود پس شما نیز در اجرای برنامه ها مشارکت نمایید و با ارائه طرح ها و نظرات و پیشنهادات سازنده و محبت آمیز خود ما را در بهبود روش ها و اصلاح امور یاری رسانید.

ان شااله خداوند همه ما و شما را در تربیت فرزندانی صالح ، عالم ، مجاهد و با تقوا یاری رساند .

 

                                                                                              

 

 

واحدهای مجتمع علوی

آدرس واحد مرکزی

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی- روبروی صداو سیما- خیابان جهاد سازندگی- مجتمع آموزشی و فرهنگی علــــوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 5-07132260881

آدرس شعبه دو

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی-نبش خیابان نارون- دبیرستان دخترانه علوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 7_0712277205