telegram 1  instagram 1  aparat

یکی از ویژگی های بارز مدارس غلوی  توجه به مهارت فنی و حرفه ای دانش آموزان است.طی سالهای گذشته تربیت فرزندانی خور اتکا توانمند و دارای اعتماد به نفس در حوزه های فردی و اجتماعی از نتایج آموزش مهارت های زندگی در مدارس علوی بوده است.

مدیریت مدرسه زندگی علوی برای ایجاد روحیه کار و دست ورزی دانش آموزان اقدام به آموزش مهارت های فنی و حرفه ای می نماید.ایجاد کارگا ه های مختلف هنر ، نرم افزار ،چوب ،فلز ،سفال ،برق و الکرونیک و رایانه و آموزش اصولی و سطح بندی شده این مهارت ها در طی دوران تحصیل ، موجب شده است ارغ التحصیلان علاوه بر مدرک تصیلی دارای مهارت مختلف  فنی و حرفه ای و دارای روحیه مجاهده و تلاش و اعتماد به نفس باشند.کلاس های مهارت فنی و حرفه ای از پیش دبستانی تا دبیرستان ادامه دارد.

  • دانش آموزان پیش دبسانی توسط مربیان  خود با مهارت های رفتار فردی نظیر آداب فردی وظایف فردی  ، بهداشت فردی ایمنی و بهداشت محیط  آشنا می شوندو مقدماتی از مسئولیت پذیری و مهارت های کوچک فنی نطیر تهیه سالاد و ابزار دست دوزی را  فرا می گیرند 
  •   در کلاس اول ابتدایی مباحث آموزشی به رفتارهای بین فردی نظیر آداب اجتماعی ، قوانین مدرسه ، اصول شهروندی ، محیط زیست و مشارکت در فعالیت های خانه و مدرسه می پردازد .
  • از پایه دوم آموزش رفتارهای اجتماعی نظیر گروه بندی و تقسیـم مسئـولیـت و مشـارکت گـروهی آغـاز می شـود و دانش آموزان با انواع دست ورزی و فعالیت های علمی ساده زمینه شروع به مباحث فنی و حرفه ای را فرا می گیرند.

          
  • محتوای کلاس سوم ابتدایی آموزش مهارت های فنی (مقدماتی ) است که از ابزار شناسی شروع می شودو  مهارت هایی در زمینه استفاده از وسایل منزل و حتی پخت و پزهای ساده و انجام کار با وسایل خانگی و فنی در زمینه های مختـلف ادامه می یابد.
  • از کلاس چهارم ابتدایی دانش آموزان پسر  با حضور در کارگاه های اختصاصی با مفهوم ساخت و ساز آشنا می شوند و ضمن آموزش روش حل مسأله و تفکر خلاق کار با انواع چسب و لحیم و ساخت خلاق ماکت اتومبیل و ساختمان ، پل ماکارونی و انوع اتصالات را فرا می گیرند
  • در پایه پنجم ابتدایی مباحث علمی در حوزه انرژی و حرکت در کارگاه ویژه مورد آموزش قرار می گیرد.دانش آموزان یاد می گیرندماکت و وسایل ساده ای که در سال چهارم ساخته بودند را با استفاده از انواعع انرژی ها به حرکت در آورند.
  • درپایه ششم برای ماشین های دست ساخته خود هدفی تعیین می کنند.آن ها باید با خلاقیت بتوانند از ماکت هایی که سال های گذشته ساخته و به حرکت درآورده انددر جهت تسهیل امور زندگی استفاده کنند و درواقع برنامه ریزی مکانیک روبات را فرا گیرند.
  • در پایه هفتم و هشتم وارد حوزه الکترونیک  می گردند و علاوه بر آشنایی قطعات و بستن و مونتاژ انواع روبات ها و قطعات وکیت های الکترونیک  آشنا می شوند
  • .در پایه نهم با مبحث برنامه نویسی و هدایت و کنتترل از راه دور روبات آشنا می گردند.

در دبستان دخترانه دانش آموزان کلاس چهارم تا ششم با اصول شهروند الکترونیک آشنا می شوند و اموری چون  ثبت نام الکترونیک ، استفاده از درگاه های اینترنتی ، پست الکترونیک ،پرداختت قبو ض و امور مالی از طریق اینترنت و .... را فرا می گیرند.   

                                                                   

IMG_1862  IMG_8940   b2ap3 thumbnail 20160108 065229 1

واحدهای مجتمع علوی

آدرس واحد مرکزی

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی- روبروی صداو سیما- خیابان جهاد سازندگی- مجتمع آموزشی و فرهنگی علــــوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 5-07132260881

آدرس شعبه دو

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی-نبش خیابان نارون- دبیرستان دخترانه علوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 7_0712277205