telegram 1  instagram 1  aparat

این مسابقه ویژه والدین تمام مقاطع علوی و دانش آموزان متوسطه اول و دوم است.

در پی استقبال گسترده والدین و دانش آموزان از برگزاری مسابقات کتاب « مهارت مطالعه و یادگیری» و شرکت بیش از 500 نفر از والدین و 700 نفر از دانش آموزان در سال های گذشته ، در سال تحصیلی جاری نیز به علت همزمانی آغاز مدارس با ماه های محرم و صفر و آشنایی دانش آموزان و والدین عزیز با فرهنگ اهل بیت (س) دو جلد کتاب « سفرنامه کربلا و سفرنامه قم » تقدیم حضورتان می گردد.

از ویژگی بارز سفرنامه کربلا « شرح راهی است که بعد از 35 سال باز می شود . اولین گروه اعزامی به عتبات پس از جنگ 8 ساله با عراق که نویسنده با خانواده های شهدا همراه می شود . در زمانی که هنوز چتر سنگین دیکتاتوری به نام صدام حسین بر عراق سنگینی می کند و رابطه با ایران در حالت نه جنگ و نه صلح قرار دارد . در این سفر به طور اتفاقی به جای زیارت نامه ، دیوان حافظ همراه می شود و گوشه گوشه سفر را با غزل ها و تفألهایش آکنده از شور و معرفت می کند.

« سفرنامه قم » نیز مقطع بی نظیری از تاریخ ایران را بیان می کند ، زمانی که علمای ثلاث و فقهای به نام حوزه علمیه قم هنوز در قید حیات بوده است و جوانی کم سن و سال در مراجعه حضوری با آن ها رفتار و سکناتشان را ثبت و نقد می کند. حال و هوای آن روزهای جبهه و پشت جبهه ، حس و حال زیارت و توسل و شرح حال آن روزهای مردم قم و حرم حضرت معصومه (س) و مردمی که با جنگ خو گرفته اند و جنگی که با مردم سر جنگ دارد در این سفرنامه تصویر شده است .

بازخوانی این خاطرات که به زبانی ساده و روایت گونه نگاشته شده است برای نسل جوان امروز
( دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان ) و جوانان دیروز ( والدین گرانقدر ) از این نظر جالب خواهد بود که سئوالات زیادی را پاسخ خواهد داد و سئوالات بسیاری را به وجود خواهد آورد.

مسابقه از این کتاب در پایان ماه صفر ( اوایل آذرماه ) به صورت حضوری و آنلاین ( از طریق سایت علوی ) برگزار می گردد به کلیه شرکت کنندگان گواهی شرکت  و شاخه علوی اهدا می گردد و به نفرات برتر علاوه بر شجره علوی جوایز ارزنده ای در دو گروه دانش آموزی و والدین اهدا خواهد گردید.

IMG 5012yg

ا

واحدهای مجتمع علوی

آدرس واحد مرکزی

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی- روبروی صداو سیما- خیابان جهاد سازندگی- مجتمع آموزشی و فرهنگی علــــوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 5-07132260881

آدرس شعبه دو

شیراز-بلوار جمهوری اسلامی-نبش خیابان نارون- دبیرستان دخترانه علوی

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن : 7_0712277205